Aktualizacja Xbox Series X/S dodaje oczekiwane nowości

Menu w 4K, tryb nocny i nie tylko.

Microsoft opublikował finalną wersję październikowej aktualizacji konsol Xbox. Nowa wersja oprogramowania wprowadza kilka istotnych nowości.

Najważniejszą jest możliwość wyświetlania menu Xbox Series X w natywnym 4K. Wcześniej działało w 1080p, a następnie było przeskalowywane do wyższej rozdzielczości. Dzięki zmianie, elementy graficzne interfejsu powinny być wyraźniejsze, a tekst czytelniejszy.

Wprowadzono również tryb nocny, redukujący światło po zmroku. Gracze mogą nie tylko dostosować jasność ekranu, ale także obniżyć lub całkowicie wyłączyć światło z przycisku kontrolera i konsoli.

xbox_tryb_nocny
Na Xbox Series X/S można zmniejszyć jasność ekranu

Można ręcznie przełączać się pomiędzy opcją dzienną a nocną lub zaplanować harmonogram, by urządzenie samo zmieniało motywy. Funkcja dostępna jest na wszystkich platformach Microsoftu, ale na Xbox Series X/S można spersonalizować filtr niebieskiego światła.

To nie wszystko, ponieważ wprowadzono rozwiązanie, pozwalające przypisać skróty ustawień związanych z udogodnieniami dla graczy z niepełnosprawnościami do zakładki Xbox Guide.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Powiązane gry

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

GeForce RTX 2060 12 GB potwierdzony - premiera w przyszłym tygodniu

Odświeżony model starszego układu poprawi sytuację na rynku kart?

Razer szykuje odpowiedź na Steam Deck - raport

Zestawy deweloperskie trafiły do twórców gier.

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami