Ubisoft naprawił Might & Magic X - gra wraca do sprzedaży

Z darmowym dodatkiem.

Kontrowersje związane z Might & Magic X dobiegają końca. Po kilku miesiącach pracy, Ubisoft zdołał poradzić sobie z problemami z DRM i przywraca produkcję do sprzedaży.

Przypomnijmy: wyłączenie serwerów produkcji na PC sprawiło, że Might & Magic X - Legacy na PC przestało działać, choć koncentruje się głównie na trybie dla pojedynczego gracza.

Posiadacze mogli nadal uruchomić tytuł, lecz kampania i DLC stały się w większości niedostępne. Ubisoft zareagował, ale zamiast - jak oczekiwano - wyłączyć zabezpieczenia DRM, postanowił w czerwcu usunąć grę z dystrybucji na Steamie i we własnym sklepie.

To tylko spotęgowało krytykę. Teraz wydawca wyjaśnia, że „nasze zespoły spędziły ostatnie kilka miesięcy na badaniu i testowaniu różnych rozwiązań, by upewnić się, że wrażenia graczy są zgodne z naszymi standardami” - napisano na Twitterze.

Gra jest znowu dostępna na Steamie, wkrótce powinna pojawić się też w Ubisoft Store. „Nowi i powracający gracze mogą ponownie wkroczyć do przepastnego i tajemniczego świata Ashan” - dodano.

W ramach zadośćuczynienia, wszyscy posiadacze gry otrzymują także rozszerzenie Sokół i Jednorożec, poprzednio dostępne dla właścicieli edycji Deluxe.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami