Microsoft przyznaje, że nie ma hitów rodem z PlayStation

Firma chce jednak nadrobić zaległości.

Przedstawiciel Microsoftu nie ukrywa, że firmie brakuje tak zwanych blockbusterów, czyli wysokobudżetowych hitów, które stały się znakiem rozpoznawczym Sony. Obiecuje jednak, że koncern nadrobi zaległości.

Szef Xbox Game Studios - Matt Booty - udzielił niedawno wywiadu kanałowi Kinda Funny Games. W rozmowie zapytano menedżera, czy producent Xboksów ma w planach duże tytuły w stylu projektów znanych z PlayStation.

- Po pierwsze, czapki z głów przed Sony, ich studiami i kierownictwem za to, co osiągnęli, wykonali fantastyczną robotę - mówi, cytowany przez VGC. - Nie można zaprzeczać jakości i rzemiosłu gier, które już wydali i nad którymi aktualnie pracują (...), szacunek i czapki z głów.

halo_microsoft
Jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek Microsoftu jest Halo

Zaznacza, że istnieje „pewien rodzaj” tytułów, wobec których są oczekiwania, że staną się dużymi produkcjami - oferujące wielkie światy pozycje, w jakie „chce zagrać każdy”. Podkreśla, że tego typu projekty są bardzo istotne.

- Na pewno nie jest to segment, w którym do tej pory przewodziliśmy, w zasadzie nie rywalizowaliśmy bezpośrednio z Sony. Niekoniecznie chcę zagłębiać się w porównania, co jest naszym Uncharted lub Horizon Zero Dawn, ponieważ nie sądzę, by komuś służyły - dodaje.

- Trzeba jednak zastanowić się, czym są gry z uniwersalnymi motywami przewodnimi, wielkimi światami, w których ludzie potrafią się zgubić, a także posiadają dobrze napisane postacie i wyróżniają się jakością. Na pewno chcemy zmierzać w tym kierunku - zapewnia.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Powiązane gry

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami