Valve usuwa bugi z Half-Life 2 - w przygotowaniu na Steam Deck

Siedemnaście lat po premierze.

Bez żadnych zapowiedzi, deweloperzy z Valve udostępnili nową aktualizację Half-Life 2 - obecnie w wersji beta, co oznacza, że nie opublikowano żadnych informacji na temat patcha.

Tyler McVicker odkrył jednak wiele zmian, które wprowadza update. Wyeliminowano różne bugi obecne w grze od premiery i wprowadzono nieobecne wcześniej opcje, jak możliwość zmiany pola widzenia.

Wprowadzono też oficjalne wsparcie dla monitorów ultrapanoramicznych. Ważną nowością jest również odblokowanie interfejsu, który będzie od teraz skalował się odpowiednio do wybranej rozdzielczości.

Do tego dochodzi kolejna nowość, czyli wsparcie dla interfejsu programowania Vulkan. Ma zapewnić lepszą zgodność gry z systemem operacyjnym opartym na Linuksie.

Wszystko to, jak twierdzi McVicker, jest częścią przygotowań do premiery urządzenia Steam Deck. Valve chce zapewne - co wydaje się oczywiste - by Half-Life 2, tak jak inne gry studia, mogło otrzymać najlepszą kategorię weryfikacji na handheldzie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami