Next-genowe wersje Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077 dopiero w 2022 roku

Potrzeba więcej czasu.

  • Wiedźmin 3 w wersji PS5 i Xbox Series X/S ukaże się przed końcem czerwca
  • Cyberpunk 2077 - przed końcem marca 2022 roku
  • CD Projekt potrzebuje więcej czasu na prace

CD Projekt potwierdził, że Cyberpunk 2077 w wersji PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S ukaże się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Na next-genową wersję Wiedźmina 3 poczekamy jeszcze dłużej - do drugiego kwartału.

„Bazując na rekomendacji osób zarządzających produkcją, [zarząd] podjął decyzję o przeznaczeniu dodatkowego czasu na prace nad oboma projektami” - poinformowano w komunikacie giełdowym.

Według wcześniejszych założeń, obie produkcje miały trafić na sprzęt obecnej generacji jeszcze w tym roku. Nową wersję Wiedźmina 3 zgłoszono niedawno do certyfikacji w organizacji PEGI, co przełożyło się na - błędne - spekulacje o rychłej premierze.

Członek zarządu CD Projektu - Michał Nowakowski - już we wrześniu przyznał, że „nie możemy powiedzieć, że termin się nie zmieni”, mówiąc o wydaniu next-genowego Wiedźmina 3 jeszcze w tym roku, co sugerowało przesunięcie na 2022 rok.

Rozgrywka w oba tytuły na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S jest oczywiście możliwa już teraz, lecz jedynie w trybie kompatybilności wstecznej, bez natywnych usprawnień.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami