Największy hit Capcomu. Sprzedaż Monster Hunter World przekroczyła 20 mln kopii

Nowe dane.

Capcom poinformował, że od dnia premiery do sklepów na całym świecie wysłano 20 milionów kopii Monster Hunter World.

Dane dotyczą zarówno podstawowej wersji gry, jak i zbiorczej edycji Iceborne Master Edition. Wynik związany jest jednak tylko z liczbą egzemplarzy, jaka trafiła do sklepów, a nie do rąk klientów, ale prawdopodobnie oba wyniki się pokrywają.

Co ważne, zainteresowanie tytułem nie słabnie. Informacje ujawnione w czerwcu wskazywały, że rozeszło się łącznie 17,3 miliona sztuk produkcji, więc w kilka miesięcy rezultat poprawiono o niemal 3 mln.

Monster Hunter: World jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą Capcomu, przy czym taki tytuł pozycja uzyskała już miesiąc po premierze. Aktualnie na drugim miejscu na liście wydawcy jest Resident Evil 7 z 10 mln kopii wysłanych do sklepów.

Japońska firma poinformowała jednocześnie, że Monster Hunter Rise do 24 września rozeszło się w liczbie 7,5 mln egzemplarzy, przy czym gra obecnie dostępna jest tylko na Switchu. Rezultat może zostać poprawiony w styczniu, gdy produkcja trafi na PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami