EA otwiera nowe studio z myślą o strzelankach

Od współtwórcy Halo.

Electronic Arts otwiera nowe studio w Seattle, koncentrujące się na strzelankach z kamerą w perspektywie pierwszej osoby - FPS.

Szefem jest Marcus Lehto, który w przeszłości tworzył serię Halo w Bungie, służąc zarówno jako dyrektor artystyczny trzech pierwszych odsłon, a później także dyrektor kreatywny - przy Reach.

„Jestem bardzo podekscytowany, mogąc ogłosić, że dołączyłem do EA jako reżyser. Buduję nowe studio w Seattle, z myślą o grach FPP" - napisał na Twitterze.

Ostatnia gra Lehto

Ostatnio Lehto zajmował się strzelanką Disintegration w niezależnym studiu V1 Interactive. Sieciowa produkcja nie znalazła jednak większego zainteresowania. Serwery wyłączono, a firmę zamknięto w marcu.

Mężczyzna już we wrześniu zwiastował nowy ruch w karierze. „Cześć z was go poprze, część nie. Proszę tylko, żebyście do mnie dołączyli w tym nowym rozdziale przygody” - napisał we wrześniu, zapewne już wtedy wiedząc, że podejmuje współpracę z EA.

Tymczasem konkurencja w Seattle tylko rośnie. Siedzibę w tym mieście oraz w bezpośredniej okolicy ma nie tylko Amazon, Microsoft i Bungie, ale także nowe studio Kevina Stephensa, byłego szefa Monolith Productions. Ta firma chce skupić się na otwartych światach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami