Capcom usunął z Resident Evil 4 VR część scen i dialogów

Aby dostosować grę do współczesnego odbiorcy.

Jutro ukaże się Resident Evil 4 VR, czyli gra w wersji dostosowanej do rzeczywistości wirtualnej. Dziennikarze, którzy przetestowali już tytuł, zauważyli, że usunięto część elementów z oryginału.

Jak pisze serwis IGN, twórcy wycięli dialogi związane z Ashley Graham - córką prezydenta, którą stara się uratować Leon Kennedy. Mowa między innymi o kwestiach wypowiadanych przez niejakiego Luisa, komentującego ciało dziewczyny.

To nie wszystko, ponieważ z gry wycięto spojrzenia na spódnicę bohaterki od tyłu, z czym związana była - także usunięta - stosowna animacja. Wprowadzone zmiany potwierdził Facebook, właściciel gogli Oculus Quest 2, z myślą o których powstał projekt.

„Oculus Studios, Armature i Capcom blisko współpracowały, by od podstaw odświeżyć Resident Evil 4 pod VR. (...) Prace obejmowały też modyfikacje dialogów i animacji, co dostosuje grę do współczesnego odbiorcy”- wyjaśniono w oświadczeniu dla IGN.

Z produkcji usunięto nie tylko wspomniane treści, ale również trzy tryby odblokowywane po ukończeniu głównej kampanii - pozwalające wcielić się w Adę Wong warianty Separate Ways i Assignment Ada, a także nastawiony na osiąganie jak najwyższych wyników Mercenaries.

Facebook potwierdził, że z produkcji postanowiono wyciąć wymienione opcje, ale firma nie przedstawiła powodów podjętej decyzji.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami