Sony testuje nową funkcję aplikacji PlayStation - wkrótce screenshoty na telefonie?

Testy trwają w Japonii i Kanadzie.

Sony uruchomiło ograniczone beta testy nowej funkcji smartfonowej aplikacji PlayStation. Chodzi o wysyłanie wykonanych na konsoli zrzutów ekranu na telefon, skąd łatwo można je przejrzeć czy udostępnić znajomym. Na razie opcja działa tylko w Japonii i Kanadzie.

Klipy wideo i screenshoty zarejestrowane ręcznie na konsoli PS5 są dostępne w aplikacji przez 14 dni od momentu utworzenia, a ich rozdzielczość jest automatycznie przeskalowana do 1920x1080p. Większe rozmiary nie są obsługiwane - informuje portal The Verge, cytując instrukcję dla beta testerów.

ps_app_screenshoty_content_1
Podobną funkcjonalność od pewnego czasu posiada też aplikacja Xbox

Z raportu serwisu dowiadujemy się też, że materiały utworzone przed wprowadzeniem usługi nie są możliwe do przesłania, nagrania wideo mogą zawierać dźwięki zarejestrowane przez mikrofon, a wszystkie pliki pozostają w aplikacji nawet po usunięciu z konsoli.

Nie wiadomo, kiedy - i czy w ogóle - funkcja trafi do wszystkich użytkowników, ale najprawdopodobniej będzie wymagała posiadania aktywnej subskrypcji PlayStation Plus.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami