PS5 przerwało dominację Switcha w USA

Konsola Nintendo straciła fotel lidera po prawie trzech latach.

Po ponad trzech latach Switch stracił fotel lidera w zestawieniu najlepiej sprzedających się konsol w Stanach Zjednoczonych. Urządzenie zostało zdetronizowane przez PS5.

Z danych ujawnionych przez analityków z NPD wynika, że we wrześniu PlayStation 5 znalazł się na szczycie listy amerykańskich bestsellerów w USA. Sprzęt Sony rozszedł się w największej liczbie egzemplarzy i wygenerował najwięcej przychodów.

Tym samym PS5 przerwało dobrą passę Switcha. Urządzenie Nintendo spadło na drugie miejsce zestawienia, choć wcześniej przez 33 miesiące - począwszy od grudnia 2018 roku - bezustannie utrzymywał się na prowadzeniu. Platforma nadal jest najlepiej sprzedającą się konsolą w tym roku pod względem liczby sztuk.

W sumie na wszelkiego rodzaju sprzęty Amerykanie przeznaczyli we wrześniu 412 milionów dolarów, co jest wzrostem o 49 procent względem analogicznego okresu w ubiegłym roku.

W segmencie gier dominują produkcje sportowe, które okupują podium. Na pierwszym miejscu uplasowało się bowiem Madden NFL 22, na drugiej pozycji FIFA 22, a na trzeciej lokacie NBA 2K22, przy czym w przypadku dwóch ostatnich nie uwzględniono danych z dystrybucji cyfrowej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

GeForce RTX 2060 12 GB potwierdzony - premiera w przyszłym tygodniu

Odświeżony model starszego układu poprawi sytuację na rynku kart?

Razer szykuje odpowiedź na Steam Deck - raport

Zestawy deweloperskie trafiły do twórców gier.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami