Problemy Denuvo. System może nie działać na nowych procesorach Intela

Co ze starszymi grami?

Wydawcy śpieszą się z usuwaniem DRM od Denuvo ze starszych gier. System zabezpieczający tytuły przed piractwem może mieć bowiem problemy z działaniem na nowych procesorach Intela.

O sprawie informuje serwis Gamer's Gospel, powołując się na fragment podręcznika dla deweloperów, przygotowany dla twórców pracujących właśnie na nadchodzącej linii Alder Lake.

Problemem jest hybrydowa architektura urządzeń. „Ze względu na naturę współczesnych algorytmów DRM, mogą one korzystać z wykrywania CPU i powinny zdawać sobie sprawę z nadchodzących platform hybrydowych”.

„Intel pracuje obecnie z wiodącymi dostawcami DRM - jak Denuvo - by upewnić się, że ich rozwiązania wspierają nowe platformy” - dodano, wymieniając kontrowersyjny system z nazwy.

1
Alder Lake to cała rodzina urządzeń

Aplikacja zostanie więc zapewne zaktualizowana i będzie działała w przyszłych produkcjach, lecz problemy mogą dotyczyć właśnie starszych gier, gdzie odpowiednie zmiany musieliby wprowadzić deweloperzy.

Tymczasem Denuvo nie jest tanie, więc już wczoraj system został usunięty przez Square Enix z Rise of the Tomb Raider oraz Shadow of the Tomb Raider. Na podobny krok zdecydowało się także Bandai Namco w przypadku Ace Combat 7: Skies Unknown.

Procesory Alder Lake powinny zadebiutować jeszcze w listopadzie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

GeForce RTX 2060 12 GB potwierdzony - premiera w przyszłym tygodniu

Odświeżony model starszego układu poprawi sytuację na rynku kart?

Razer szykuje odpowiedź na Steam Deck - raport

Zestawy deweloperskie trafiły do twórców gier.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami