Powstaje nowa odsłona Splinter Cell - raport

Sam Fisher powróci?

Ubisoft rozpoczyna prace nad nową odsłoną zasłużonej serii Splinter Cell - informuje serwis VGC, powołując się na źródła wewnątrz francuskiej korporacji.

Za decyzją wydawcy stoi podobno chęć odzyskania zaufania fanów, którzy w ostatnich latach frustrowali się kolejnymi odsłonami cyklu na urządzenia mobilne oraz sprzęt rzeczywistości wirtualnej.

Nie jest obecnie jasne, jaki oddział Ubisoftu będzie odpowiadał za tytuł, ale podobno nie ma być to zespół z Montrealu, gdzie znajdują się główne moce przerobowe firmy.

Ostatnia „pełnoprawna” odsłona Splinter Cell - Blacklist - ukazała się w 2013 roku. Nowy tytuł jest rzekomo na bardzo wczesnym etapie prac, więc można bezpiecznie założyć, że nie ukaże się w przyszłym roku.

To oznaczałoby, że cykl powróci po dekadzie przerwy. Sam Fisher - główny bohater - pojawiał się gościnnie w innych grach, jak mobilne Elite Squad, lecz takie produkcje i zapowiedzi częściej irytowały niż interesowały fanów.

Obecnie projekt Splinter Cell - przeznaczony na sprzęt rzeczywistości wirtualnej - rozwija także Red Storm Entertainment.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami