Polskie Riftbreaker sporym sukcesem na Steamie

Niemal 22 tys. graczy.

The Riftbreaker - połączenie gry akcji i strategii od studia Exor ze Szczecina - ukazało się w ubiegły czwartek, a dzisiaj można już zapewne przyznać, że produkcja odniosła całkiem spory sukces.

W niedzielę na eksterminowanie kosmitów i wydobywanie surowców zdecydowały się niemal 22 tysiące graczy jednocześnie na Steamie, dzięki czemu tytuł pojawił się pierwszej pięćdziesiątce najpopularniejszych tytułów na platformie Valve.

Do tego dochodzą bardzo dobre recenzje. 91 procent ocen graczy z niemal 2,3 tys. wpisów otrzymało kciuk w górę, co przekłada się na „bardzo pozytywną” średnią.

The Riftbreaker jest obecnie dostępne na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Grę pobrać można także przez Xbox Game Pass, jest też darmowa wersja demonstracyjna na wszystkich platformach.

Rozgrywka przypomina nieco połączenie They Are Billions z Diablo. Wcielamy się w pilota robota kroczącego, a zadaniem jest kolonizacja odległej planety. Oglądamy akcję z góry, rozprawiamy się z lokalną fauną, a pozyskane surowce wymieniamy na budynki i badania w bazie.

„Sieć obronna okaże się niezbędna. Wieże obronne, mury, bariery i bramy będą chronić przed atakami nieprzyjaznych istot. Ataki będą się nasilać z każdym dniem, by raz na zawsze pozbyć się intruza z powierzchni planety” - czytamy w opisie.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami