Dying Light na Switchu - mobilny cud? Analiza Digital Foundry

Premiera już jutro.

Dying Light debiutuje na Nintendo Switch już 19 października. Nasi koledzy z Digital Foundry spędzili już z tą wersją kilka dni i przygotowali obszerną analizę techniczną.

Efekt prac Techlandu robi duże wrażenie. Widać oczywiście „kompromisy”, na które musieli pójść deweloperzy, ale „wydajność jest zadowalająca, jakość obrazu lepsza niż się spodziewaliśmy, a granie w trybie przenośnym to wyjątkowa frajda” - mówi John Linnemann.

Twórcy zastosowali między innymi zupełnie nowy rodzaj anty-aliasingu, by zyskać większą płynność rozgrywki. Rozdzielczość nie przekracza 1080p w trybie stacjonarnym i 720p przy grze handheldowej, choć wartość ta spada nawet niżej. Udało się jednak uniknąć podobnego poziomu rozmazania obrazu, co w wielu innych portach gier wysokobudżetowych.

Wśród elementów, które musiano ograniczyć lub poświęcić, by wersja na Switcha była w ogóle możliwa, znalazły się między innymi rozdzielczość cieni czy liczba zombie na ulicach - w obu przypadkach zmniejszono wartości w porównaniu z wersją na PS4.

Linneman zaznacza, że pod niektórymi względami port jest interesujący. Wskazuje chociażby na loadingi, które czasem na na Nintendo Switch są krótsze niż w oryginalnej wersji na konsoli od Sony.

„To naprawdę inteligentnie zaprojektowana konwersja” - podsumowuje autor.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami