Aliens Fireteam Elite powoli odchodzi w zapomnienie. Dwa miesiące po premierze

Mniej niż tysiąc graczy.

  • Liczba graczy Aliens: Fireteam Elite stale się zmniejsza
  • Tytuł przyciąga mniej niż 1 tys. osób na Steamie
  • Problemem jest brak aktualizacji

Kooperacyjna strzelanka Aliens: Fireteam Elite ukazała się 23 sierpnia. Dzisiaj - niecałe dwa miesiące później - tytuł ma problemy z przyciągnięciem tysiąca graczy jednocześnie na Steamie, co zwiastuje problemy.

Produkcja wkrótce po debiucie zebrała średnie oceny, a twórcy - zamiast zabrać się za łatanie - najwyraźniej spowolnili prace. Efektem były małe aktualizacje i brak znaczących treści - choć już bazowa gra nie posiadała ich zbyt wiele.

Teraz na rynku jest już bardzo podobne w założeniach Back 4 Blood, które wydaje się w jeszcze większym stopniu odciągać miłośników kooperacyjnego strzelania od uniwersum Obcego.

Już premierowe liczby Aliens: Fireteam Elite nie należały do zbyt imponujących. Szczytowe 15,5 tys. graczy jednocześnie do mniej niż opisywana dzisiaj, polska gra akcji Riftbreaker. Już we wrześniu - tydzień po premierze - wykres liczby użytkowników spadł poniżej 10 tys.

Obecnie średnia coraz częściej nie przekracza 1 tys., co plasuje tytuł od Cold Iron Studios gdzieś w szóstej setce na Steamie. Są jeszcze odsłony konsolowe, ale w ich przypadku nie dysponujemy niestety podobnymi informacjami.

Dzisiaj gra ma za to „Bardzo pozytywne” recenzje na Steamie, co nie przekłada się - jak widać - na zainteresowanie. Być może sytuację zmienią przyszłe aktualizacje - o ile powstaną i nie przeszkodzi znacznie popularniejsze Back 4 Blood.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami