Steam usuwa gry z technologią kryptowalut

W tym z produktami NFT.

Valve wprowadziło nowy punkt do regulaminu Steama. Firma zakazała sprzedaży gier, które wykorzystują rozwiązania związane między innymi z kryptowalutami.

Informacja o dodatkowym ograniczeniu pojawiła się na stronie dla deweloperów i wydawców. Jak podkreślono, w cyfrowym sklepie nie mogą ukazywać się aplikacje i produkcje na technologii blockhain, „generujące lub pozwalające wymieniać się kryptowalutami albo NFT”.

Wspomniane NFT to oferowane niekiedy za miliony dolarów tokeny, czyli certyfikaty posiadania wirtualnego dobra - na przykład memów. Wzbudzają wiele kontrowersji, ponieważ często powiązywane są z oszustwami. Kilka miesięcy temu modelka Marta Rentel w podobny sposób sprzedała swoją „cyfrową miłość”.

age_of_rust
Age of Rust pozwala zdobyć produkty NFT

Na działania Valve zwrócił uwagę twórca Age of Rust - gry, która za rozwiązywanie zagadek nagradza użytkowników właśnie NFT. Deweloper twierdzi, że wkrótce projekt zostanie usunięty ze sklepu firmy, choć nie zgadza się z podjętą decyzją.

„Steam uważa, że te przedmioty mają wartość, a nie chcą, by na platformie dostępne były rzeczy, które mają wartość w prawdziwym świecie. Choć szanuję ich wybór, głęboko wierzę że NFT i gry z blockchainem są przyszłością” - napisano.

Na inne podejście zdecydowało się Epic Games. Szef firmy - Tim Sweeney - oznajmił, że w sklepie studia mogą pojawić się gry oparte na technologii blockchainu, o ile są dedykowane odpowiednim grupom wiekowym oraz zgodne z prawem i regulaminem serwisu.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami