FIFA kontratakuje w sporze z EA. Federacja negocjuje z innymi twórcami gier

Chodzi o prawa do nazwy.

  • FIFA chce wypracować nową strategię działania na rynku gier wideo
  • Federacja prowadzi aktywne rozmowy w sprawie praw do nazwy z kilkoma podmiotami
  • W tle negocjacje z EA dotyczące serii FIFA

FIFA wydała oświadczenie, w którym informuje o przyjęciu nowej strategii dotyczącej gier wideo. Organizacja ujawnia też, że chce udzielić praw do nazwy nie tylko EA.

Deklaracja jest najpewniej odpowiedzią na niedawny komunikat Electronic Arts, które przyznało, że rozważa zmianę tytułu słynnej serii FIFA. Według nieoficjalnych wieści, to część przeciągających się negocjacji pomiędzy wydawcą i federacją w sprawie odnowienia licencji. Ta wygasa w 2022 roku.

Piłkarska organizacja tłumaczy, że dąży do uzyskania nowej pozycji w segmencie gier i e-sportu. Jak podkreśla, „jasnym jest, że musi to być przestrzeń zajmowana przez więcej niż jeden podmiot kontrolujący wszystkie prawa” do nazwy.

fifa_e_sport
FIFA chce mocniej angażować się w e-sport

„Firmy technologiczne i mobilne obecnie aktywnie rywalizują, by móc współpracować z FIFA, jej platformami i światowymi turniejami” - napisano. Federacja prowadzi więc rozmowy nie tylko z EA, ale i innymi twórcami w sprawie udzielenia licencji. Nie wiadomo, o kim mowa.

Organizacja chce wypracować długoterminową wizję związaną z grami i e-sportem, w czym pomagają deweloperzy, inwestorzy i analitycy. Celem jest maksymalizacja możliwości dla fanów piłki nożnej i wirtualnej rozrywki. W planach turnieje pod marką FIFAe.

Przez wiele lat EA było jedynym właścicielem praw do nazwy FIFA w grach. Niedawno New York Times informował jednak, że, negocjacje w sprawie przedłużenia współpracy utknęły w martwym punkcie, ponieważ federacja żąda od wydawcy dwa razy więcej pieniędzy za licencję.

Punktem spornym jest też zakres udzielanych praw - Electronic Arts chciałoby dysponować nimi na wyłączność, na co nie zgadza się piłkarska federacja. Powyższe oświadczenie wydaje się potwierdzać doniesienia, a zarazem być elementem prowadzonych rozmów.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami