Xbox Series X/S podbija Japonię

W porównaniu do Xbox One.

Sprzedaż Xbox Series X/S w Japonii przekroczyła 100 tysięcy egzemplarzy, co oznacza, że platforma niedługo przewyższy wynik osiągnięty przez Xbox One.

Według danych ujawnionych przez magazyn Famitsu, w ubiegłym tygodniu nowe konsole Microsoftu w Kraju Kwitnącej Wiśni rozeszły się w liczbie 3447 sztuk. Popularniejszym okazał się model Series S, który znalazł 2920 nabywców, podczas gdy na Series X zdecydowało się jedynie 527 osób.

Jak pisze VGC, wspomniany rezultat oznacza, że niespełna rok od premiery w Japonii sprzedało się łącznie 102,59 tysięcy Xbox Series X/S, w tym 64,28 tysięcy wersji X oraz 38,30 tysięcy wariantu S.

Nowe platformy w Kraju Kwitnącej Wiśni radzą sobie więc znacznie lepiej niż Xbox One, który znalazł 100 tysięcy nabywców dopiero ponad cztery lata po debiucie.

To nie wszystko, ponieważ Xbox Series X/S jest bliskie przewyższenia pobicia całkowitego wyniku starszego urządzenia Microsoftu. W sumie konsola poprzedniej generacji sprzedała się w Japonii tylko w 115 tysiącach egzemplarzy.

Nadmienić jednak należy, że choć nowe platformy koncernu z Redmond cieszą się wśród Japończyków znacznie większym zainteresowaniem niż Xbox One, nadal są w tyle za PS5, które w Kraju w Kwitnącej Wiśni rozeszło się już w 1,2 milionie sztuk.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami