Nowy anti-cheat od Activision wyciekł do sieci jeszcze przed premierą

Oszuści już działają.

W sieci opublikowano już najważniejszy element - sterownik - nowego systemu Ricochet, który ma na dobre poradzić sobie z cheaterami w Call of Duty: Vanguard oraz Warzone.

Twórcy programów do oszukiwania już działają. Pliki pojawiły się bowiem na forum dyskusyjnym skupiającym miłośników nieuczciwego grania.

Publikacja sterownika nie oznacza oczywiście, że zabezpieczenia zostały już złamane, ponieważ te same dane pojawiłyby się w sieci na początku listopada, wraz z premierą Vanguard. Twórcy otrzymują jednak dodatkowy czas na próby ominięcia systemu.

Tymczasem przykład Riot Games oraz ich strzelanki Valorant pokazuje, że zabezpieczenia na poziomie jądra systemu są jak na razie bardzo skuteczne - nawet jeśli sterownik jest dostępny. Czas pokaże, czy podobnie będzie z Ricochet.

„Oszukiwanie rujnuje zabawę wszystkim zaangażowanym. Nikt nie lubi cheaterów. Naszym celem jest zapewnienie dobrej i sprawiedliwej zabawy: dla deweloperów, dla fanów i - co najważniejsze - dla graczy Call of Duty na całym świecie” - zapewniało w środę Activision.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami