Amazon walczy z botami i farmerami złota w New World

Nadchodzą bany.

Amazon zapowiada walkę z botami, które coraz częściej pojawiają się w New World. Automatyczne konta zajmują się głównie pozyskiwaniem surowców, zamienianych na złoto.

Miejsca przeznaczone do wędkowania oraz popularne punkty odradzanie się kamieni - służących do górnictwa - są oblegane przez takie konta. Zasoby są następnie sprzedawane na rynku, co rujnuje ekonomię - nie wspominając o blokowaniu wędkarstwa.

Gracze sugerują, że twórcy produkcji MMORPG powinni przewidzieć taką sytuację, podczas gdy Amazon zapewnia na oficjalnym forum dyskusyjnym, że zabiera się za walkę z botami i banowanie.

„Widzimy doniesienia na temat farmerów złota i botów w grze. Traktujemy te informacje poważnie i chcemy zapewnić, że troszczymy się o sprawiedliwość rozgrywki” - napisano.

„W ramach tego zaangażowania podejmujemy kroki, by zbanować tysiące kluczy, które zostały pozyskane w ramach oszustwa, by zaburzać zabawę” - dodają twórcy.

Mowa zapewne o przeróżnych serwisach z „szarej strefy”, gdzie można nabyć klucze aktywacyjne. Studio przypomina, że legalne źródła są tylko dwa: Steam lub sam Amazon.

„To jedyny sposób, by zagwarantować, że klucze są autentyczne i działają poprawnie. Uważajcie na inne strony, które zapewniają, że sprzedają New World. Nie wspieramy kluczy z takich serwisów, ponieważ pozyskane je w wyniku oszustw” - dodano.

Nie podano dokładnie, kiedy konta zostaną usunięte. 5 tysięcy złota kosztuje na Allegro około 90 zł, a patrząc na liczbę sprzedanych ofert - zainteresowanie jest spore.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami