Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 było od krok od anulowania

Ujawnia szef Paradox.

Mało brakowało, by Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 zostało anulowane, gdy Paradox przejmował obowiązki deweloperskie od studia Hardsuit Labs - ujawnił szef tej pierwszej firmy.

- Gdy zabraliśmy grę z oryginalnego studia, przeprowadziliśmy dokładny przegląd, by zdecydować, czy wstrzymać prace, czy je kontynuować - przyznał dyrektor generalny Fredrik Wester w rozmowie z Nyhetsbyrån Direkt.

- Byliśmy gotowi przerwać produkcję. Ale zobaczyliśmy prezentację, która była wystarczająco przekonująca i teraz mamy nadzieję, że efektem końcowym będzie dobra gra, która spełni oczekiwania - dodał.

1
W takim stanie znajduje się gra

Co interesujące, nadal nie wiadomo, jakie studio zajmuje się teraz oczekiwanym sequelem. Ma być podobno „szanowane i utalentowane” - zapewnił Wester. W lutym projekt odebrano Hardsuit Labs, po kontrowersyjnych zwolnieniach kluczowych pracowników.

Wtedy też zdecydowano się na kolejne opóźnienie premiery i podano, że tytuł nie ukaże się w tym roku. O skali kłopotów najlepiej świadczy fakt, że przerwano sprzedaż przedpremierową - choć dostępne już były edycje kolekcjonerskie.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 to sequel kultowej gry z 2004 roku. Akcję osadzono w uniwersum Świata Mroku, w którym wampiry i inne potwory żyją w tajemnicy obok zwykłych śmiertelników. Tytułowa Maskarada to zbiór zasad i działań mających pomóc wampirom pozostać niewykrytymi.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami