The Lost Wild to horror w świecie pełnym dinozaurów

Tajna placówka badawcza.

  • The Lost Wild to survival horror na PC
  • Zamiast potworów, omijać będziemy dinozaury

Horror The Lost Wild od studia Great Ape Games stawia na nietypowe założenia: zamiast duchów czy potworów, gracze odwiedzą zapomnianą placówkę badawczą w okolicy pełnej dinozaurów.

Twórcy nie są gotowi na ujawnienie daty premiery, ponieważ są na wczesnym etapie prac. Nie szukają jednak finansowania - bazują na grancie przyznanym przez Epic Games.

„Dzięki systemom sztucznej inteligencji wspierającym podstawową rozgrywkę, nasze dinozaury zachowują się i reaguję jak zwierzęta, nie potwory” - czytamy na oficjalnej stronie.

Brytyjskie Great Ape Games opisuje swoją produkcję jako „przygodowy survival horror”, wśród inspiracji wymieniając Resident Evil, Dino Crisis, Trespasser i Alien: Isolation, a nawet Half-Life oraz Firewatch.

Główną bohaterką jest dziennikarka Saskia, w tajemniczych okolicznościach uwięziona w japońskiej placówce badawczej, obecnie opuszczonej i opanowanej ponownie przez gęstą dżunglę.

Co interesujące, dinozaurów najczęściej nie będzie można po prostu zabić, ponieważ znajdowane przedmioty i pułapki posłużą bardziej do odstraszania i odwracania uwagi drapieżników - w stylu Alien: Isolation.

Gra ukaże się w pierwszej kolejności na PC, z konwersją na konsole w dalszej przyszłości.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

[PLOTKA] Assassin's Creed Infinity odświeży starsze części serii

Gra zaoferuje misje w stylu nowej trylogii Hitmana.

Cyberpunk 2077 z zabawnym błędem - im lepszy PC, tym wyższe skoki

Gracze raportują, że sztuczka wciąż działa - ale trzeba mieć pewien wszczep.

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami