Nokia prezentuje najtańszy smartfon z 5G

Nowy standard przystępniejszy cenowo.

Nokia zaprezentowała smartfon G300, który będzie najtańszym dostępnym na rynku telefonem z łącznością 5G. Urządzenie zadebiutuje 19 października w ofercie wybranych amerykańskich operatorów komórkowych. Cenę ustalono na 199 dol. (ok 785 zł).

Jak możemy przeczytać na stronie producenta, telefon będzie napędzany 8-rdzeniowym procesorem Snapdragon 480, wspieranym przez 4 GB pamięci RAM. Na pliki użytkownika producent przewidział 64 GB pamięci wbudowanej, z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty pamięci o maksymalnej pojemności 1 TB.

nokia_g300_content
Nokia G300 posiada łącznie 4 obiektywy. Przedni 8 Mpix, tylny główny 16 Mpix, ultraszerokokątny 5 Mpix i detekcję głębi 2 Mpix.
nokia_g300_content_2
Producent deklaruje do dwóch dni pracy urządzenia na jednym ładowaniu.

Ekran urządzenia to matryca LCD o rozmiarze 6,52 cala i rozdzielczości HD+. Smartfon wyposażono również w złącza USB-C oraz Jack 3,5 mm, łączność NFC i Bluetooth 5.0. Bateria ma pojemność 4470 mAh i obsługuje szybkie ładowanie w standardzie QuickCharge 3.0.

Smartfon zadebiutuje z systemem Android 11, ale zapowiedziana jest już aktualizacja do wersji 12. Na ten moment nie wiadomo, czy telefon trafi do sprzedaży w Europie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami