New World - gotowanie: racje żywnościowe i posiłki

Jak przygotowywać żywność.

Gotowanie to jedna z profesji w New World. Za jej sprawą możesz przygotowywać rozmaite posiłki, które zapewnią regenerację zdrowia i many, a także poprawią niektóre statystyki. Z tej strony dowiesz się jak działa ta mechanika.

By móc gotować potrzebujesz odpowiednich składników. Możesz zdobyć je dzięki kilku innym profesjom:

  • Mięso - pozyskasz je za sprawą tropienia i skórowania. Każde upolowane zwierzę da ci przynajmniej jedną sztukę mięsa do wykorzystania w gotowaniu;
  • Ryby - rybołówstwo pozwoli ci zdobyć ryby, które są składnikiem wielu wzmacniających dań;
  • Rośliny uprawne, owoce i przyprawy - te zbierzesz dzięki żniwom. Bez nich nie dasz rady przyrządzić praktycznie żadnego przepisu w grze.

Gdy zdobędziesz składniki, wejdź w interakcję z dowolną kuchnią (1) bądź obozem (2) by otworzyć okno tworzenia przedmiotów - w tym wypadku gotowania.

066_new_world_gotowanie_racje_zywnosciowe_jedzenie_posilki

Na liście po lewej stronie zobaczysz żywność do wytworzenia (3). Kliknij na interesującą cię pozycję, wybierz składniki (4), określ ilość (5) sztuk do wytworzenia i wciśnij przycisk Stwórz (6).

067_new_world_gotowanie_racje_zywnosciowe_jedzenie_posilki

Po krótkiej chwili jedzenie trafi do twojego ekwipunku. Możesz wykorzystać je jak każdą miksturę w grze - kliknij dwukrotnie lewym przyciskiem myszy, by dodać je pod klawisze 1-4.

Początkowo będziesz miał dostęp do prostych przepisów, zapewniających niewielkie profity, z czasem, wraz z rozwojem tej profesji, odblokujesz znacznie bardziej wartościowe posiłki. Nie ignoruj tego aspektu rozgrywki - korzystanie z dobrej żywności znacznie ułatwi ci rozgrywkę.

Poprzednio: New World - profesje: rodzaje, rozwój

Spis treści: New World - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami