Koniec oszustw w Call of Duty? Activision przedstawia nowy anti-cheat

Program zadziała na poziomie systemu.

Przedstawiciele Activision zapowiedzieli Ricochet - nowy system przeciwdziałający oszustom w Call of Duty, który jeszcze w tym roku trafi do Warzone, a nieco później do CoD: Vanguard.

System będzie działał z poziomu jądra systemu (kernel-level driver), podobnie jak całkiem skuteczny anti-cheat stosowany w strzelance Valorant od Riot Games. Takie rozwiązanie ma pozwolić „skutecznie walczyć z zaawansowanym i stale ewoluującym problemem” oszustw.

„Tego typu system pozwala lepiej monitorować wszystkie programy i aplikacje na PC, podobnie jak sterownik karty graficznej. Ten element Ricochet będzie sprawdzał, czy jakieś aplikacje wchodzą w interakcje z Call of Duty, dając naszemu zespołowi walczącemu z oszustwami o wiele więcej danych”.

Co ważne, twórcy podkreślają, że anti-cheat zaczyna działać tylko wtedy, gdy włączymy grę i dezaktywuje się po jej wyłączeniu. Zbiera też dane związane tylko i wyłącznie z Call of Duty.

Deweloperzy testują już nowe rozwiązanie od dłuższego czasu, by upewnić się, że nie wpływa w żadnym stopniu na optymalizację i wydajność gry.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami