Far Cry 6 - Harpun

Dorwać Benitez.

Po misji Skarb narodu wróć do Concepcion i porozmawiaj z Yeleną w bazie rewolucjonistów, żeby rozpocząć kolejne zadanie - podsumowujące niejako główny wątek w tym regionie związany z generał Benitez.

Do miejsca docelowego łatwo dotrzeć wybierając szybką podróż lub desant powietrzny do kryjówki (1) niedaleko na zachód od celu. Kiedy dotrzesz na plażę, porozmawiaj z El Tigre, by zacząć cut-scenkę wprowadzającą.

harpun1

Od razu po scence zacznie się bitwa. Jesteś na piechotę z innymi bojownikami. Pozbądź się wrogów przed fortem, szczególną uwagę zwracając na tych z wyrzutniami rakiet. Zwracaj uwagę na stan techniczny czołgu (2) i napraw go w razie potrzeby.

harpun2

Gdy przebijecie się przez pierwszą bramę, uważaj na prawą stronę dziedzińca, skąd przybiegnie najwięcej żółnierzy. Pamiętaj o używaniu granatów i twojego plecaka Supremo.

harpun3

Po walce, kiedy przebijecie się jeszcze dalej, po krótkiej scence trafisz do wnętrza fortu. Poczekaj moment i uważaj na drzwi (3). Otwierają się tylko, kiedy wchodzą nimi wrogowie - ustaw się więc i przygotuj, by zabić przeciwnika i przejść na drugą stronę.

harpun4

Trujący gaz

Kiedy przejdziesz przez kolejne pomieszczenie, dotrzesz do następnego - dwupoziomowego. Pozbądź się wrogów na piętrze i na parterze, a do pomieszczenia zacznie napływać trujący gaz. Musisz przekręcić zawór na dole (4), a następnie drugi zawór (5) na wyższym poziomie, do którego dostaniesz się przechodząc po rurach.

harpun5

Trzeci zawór (6) jest zaraz obok, wejdź po drabinie przy drugim zaworze. Później idź dalej po rurach, a dotrzesz do ostatniego zaworu (7). Gdy go przekręcisz, wróg z pomieszczenia kontrolnego wyjdzie, by cię znaleźć. Zabijesz go kilkoma strzałami w głowę - nie musisz tutaj dbać o pozostawanie cicho.

harpun6

Zejdź z powrotem na niższy poziom z pierwszym zaworem. Z zabitego sierżanta podniosłeś klucz do drzwi (8), którymi przejdziesz dalej.

harpun7

Trafisz do więzienia. Okrąż opancerzony pokój dowodzenia i wejdź do środka - Benitez już tam nie będzie. Musisz wcisnąć przycisk (9), by otworzyć cele. Rozpocznie to też atak wrogów - pokonaj wszystkich, a potem idź drzwiami z pomieszczenia dowodzenia dalej.

harpun8

W końcu spotkasz kolejnych wojowników. Razem dostaniecie się na plac, gdzie musisz pokonać wrogów. Wejdziecie na mury fortu, gdzie czeka duża grupa żołnierzy - dobrze tu użyć Supremo. Po walce idź do działa (10) i wejdź do środka.

harpun9

Musisz teraz odpierać ataki wrogów, strzelając do nich z działa. Przeładowanie trwa długo, więc celuj porządnie, by trafiać kilku naraz. Gdy otrzymasz sygnał, strzel w bramę wieży fortu.

Kiedy krata zostanie zniszczona, możesz wejść do środka. Czas zwolni, by dać ci chwilę na wycelowanie w Benitez, która ma zakładnika. Zastrzel ją.

harpun10

Po wszystkim zacznie się scenka podsumowująca wasz sukces. Misja się zakończy.

Spis treści: Far Cry 6 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Far Cry 6 - Skarb narodu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami