League of Legends wkrótce nie pozwoli odezwać się do przeciwników

Koniec czatu ogólnego.

Twórcy League of Legends poinformowali, że wraz z aktualizacją 11.21 wyłączą czat ogólny w meczach rankingowych. Jak zapewniają, chcą wyeliminować negatywne zachowania graczy.

Taka forma komunikacji „może być źródłem zabawnych interakcji społecznościowych pomiędzy drużynami, a także przyjaznego droczenia się, ale obecnie interakcje negatywne przeważają nad pozytywnymi” - wyjaśniano na oficjalnej stronie.

Wrogowie w dalszym ciągu będą słyszeli i widzieli emotki oraz maestrię bohatera (o ile nie skorzystają z wyciszenia), a także spamowanie CTRL+1/2/3/4. Czat po zakończeniu gry dalej będzie dostępny dla obu drużyn, co pozwoli przekazać przyjazne gratulacje.

1
W imię przyjaznego zachowania

Nie zniknie oczywiście także czat drużynowy, więc nadal możliwe będzie koordynowanie działań w ten sposób. Choć - jak dodają twórcy - „zdajemy sobie sprawę, że obrażanie werbalne zdarza się również w czacie drużynowym”.

„Wiemy, że to wkurzające dla wszystkich tych, którzy lubią komplementować skórki przeciwników z alei lub wysyłać zaproszenia do tańca w legowisku Barona. Wierzymy jednak, że korzyści wyłączenia czatu przeważają” - wyjaśniają.

Patch 11.21 powinien zadebiutować w League of Legends już 20 października.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami