Kolejna batalia prawna Epic Games - Google złożyło pozew

Twórcy Fortnite złamali kontrakt?

  • Google złożyło pozew przeciwko Epic Games
  • Firma zarzuca producentowi Fortnite złamanie kontraktu
  • Mowa o systemie płatności w Google Play

Google złożyło kontrpozew przeciwko Epic Games, zarzucając producentowi Fortnite złamanie kontraktu. Ta druga firma kontynuuje więc prawną batalię, mającą na celu poprawienie warunków dystrybucji - oraz własnych zysków - na platformach mobilnych.

Konflikt rozpoczął się w sierpniu ubiegłego roku, gdy Epic starało się ominąć prowizję na Google Play poprzez wprowadzenie własnego systemu płatności do gry. Google - podobnie jak Apple - odpowiedziało usunięciem produkcji ze sklepu.

Następnie producent Fortnite złożył własny pozew, zarzucając obu firmom monopolistyczne praktyki w systemach dystrybucji. Batalia z Apple niedawno się zakończyła - porażką Epic w dziewięciu z dziesięciu postanowień sądu.

Wkrótce na wokandę powinna trafiać właśnie sprawa przeciwko Google, więc firma zdecydowała się na złożenie kontrpozwu. Jak napisano w uzasadnieniu, Epic złamało kontrakt i nieuczciwie się wzbogaciło - poprzez wprowadzenie własnego systemu płatności.

„W wyniku złamania kontraktu, Google poniosło straty, w tym z powodu braku globalnej prowizji. Tymczasem ekosystem Google Play ucierpiał, ponieważ aktualizacja gry ujawniała lukę bezpieczeństwa, którą można było wykorzystać w bardziej nikczemnych celach” - czytamy.

Sprawa z Apple może oferować precedensy i zapewne właśnie dlatego Google tak długo czekało z własnym pozwem. Sąd orzekł na przykład, że dodanie własnej metody płatności do Fortnite w App Store faktycznie było złamaniem podpisanej umowy, a opisywane powyżej zarzuty są niemal identyczne.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami