Far Cry 6 - skradanie i ciche zabójstwa

Oznaczanie wrogów, alarmy i kamery.

Na tej stronie dowiesz się, jak poprawnie skradać się w Far Cry 6 oraz eliminować przeciwników po cichu.

Zaczynamy od analizy zagrożenia, czyli procesu, który powinien poprzedzić każdą próbę skradania, a potem przechodzimy do głównych zagrożeń oraz wskazówek dotyczących pozbywania się wrogów.

Na tej stronie:

Skanowanie i oznaczanie przeciwników w Far Cry 6

Jeżeli chcesz znacząco ułatwić sobie skradanie i zwiększyć swoje szanse, powinieneś rozpocząć od analizy otoczenia i przeciwników.

W tym celu wyciągnij telefon (X na PC lub strzałka w górę na padzie) i „przejedź” obiektywem po wrogim obszarze, zaznaczając jak najwięcej elementów. Najlepiej zrobić to z wysokości, aby zobaczyć jak najwięcej.

far_cry_6_skradanie_1

Jeżeli na minimapie widzisz czerwone „plamy” (1), to znaczy, że nie oznaczyłeś jeszcze wszystkich przeciwników. W tych obszarach znajdują się wrogowie.

far_cry_6_skradanie_2

Oznaczeni przeciwnicy (2) widoczni są na minimapie, a ponadto widzisz ich przez ściany.

far_cry_6_skradanie_3

Pamiętaj, że wskazując oponenta obiektywem, zobaczysz, na jaką amunicję jest wrażliwy (3). Warto odpowiednio dobrać rodzaje nabojów do zagrożenia, choć prawdę mówiąc w naszym przypadku uniwersalną amunicją okazała się ta przeciwpancerna - działa na każdy rodzaj celu.

far_cry_6_skradanie_4

Alarm, kamery

Drugim krokiem jest upewnienie się, że nie zostaniesz przyłapany na gorącym uczynku, a także że przeciwnicy nie będą mieli możliwości wezwania posiłków. Ten etap jest opcjonalny, ale zdecydowanie zwiększy twoje szanse na powodzenie.

Kamery (4) rozpoznasz po biegnącym od nich niebieskim promieniu światła. Jeżeli przez odpowiednio długą chwilę pozostaniesz w zasięgu ich obiektywu, automatycznie wywołają alarm, a przeciwnicy dowiedzą się o twojej obecności. Kamery można łatwo zniszczyć z dystansu, strzelając w nie cichą bronią.

far_cry_6_skradanie_5

Alarmy (5) to z kolei urządzenia, które są w stanie przywołać posiłki, jeżeli wrogowie dowiedzą się o twojej obecności - rozpoznasz je po zielonym świetle. Aby wyłączyć alarm, musisz do niego podejść i przytrzymać przycisk widoczny na ekranie.

far_cry_6_skradanie_6

Cicha eliminacja, tłumiki, maczeta

Jeżeli nie chcesz zwracać uwagi przeciwników podczas eliminacji kolejnych celów, potrzebujesz cichej broni.

Oto najbardziej przydatne przykłady takiego wyposażenia:

Wytłumione bronie są najbardziej uniwersalnym wyborem, który będzie niezastąpiony w niemal każdym przypadku. W szczególności polecamy jednostrzałowe karabiny, które strzelają szybciej niż snajperki, a przy celowaniu w głowę mają ten sam efekt.

Łuk jest świetny z tego względu, że możesz zbierać strzały, przechodząc po trafionych celach. Wymaga jednak większej wprawy w celowaniu, między innymi podnoszenia celownika względem celu na wyższych dystansach.

W przypadku broni palnej i łuku kluczowe jest celowanie w głowę. Musisz dążyć do natychmiastowego zabójstwa, bo w innym wypadku wróg zdąży zaalarmować pozostałych.

far_cry_6_skradanie_7

Noże do rzucania to jeden z gadżetów, który możesz wytworzyć. Ich wielką zaletą jest fakt, że nie musisz celować w głowę, aby trafienie było śmiertelne - wystarczy trafić w tułów.

Maczeta to z kolei narzędzie dostępne od początku gry, które pozwala ci wykonywać ciche eliminacje z bliska. Wystarczy zbliżyć się do wroga i nacisnąć F na klawiaturze lub prawy analog na padzie.

far_cry_6_skradanie_8

Nie polecamy jednak tego rodzaju zabójstw, bo celne trafienie w głowę wytłumioną bronią jest znacznie szybsze i wygodniejsze. Wyjątkiem jest oczywiście sytuacja, kiedy takiej broni nie masz.

Podczas skradania się warto też pamiętać o możliwości odwracania uwagi przeciwników za pomocą piłki baseballowej (6). To jeden z gadżetów dostępnych w grze.

far_cry_6_skradanie_9

Rzucając piłkę w okolice wroga, sprawisz, że będzie on zmierzał w tym kierunku - działa to dokładnie tak, jak kamienie z poprzednich części Far Cry, jednak musisz regularnie uzupełniać ich liczbę.

Przenoszenie ciał

W Far Cry 6 przeciwnicy mają zaskakująco dobry wzrok i są w stanie dostrzec poległego kompana z dość dużych odległości.

Jeżeli chcesz tego uniknąć, możesz przenosić ciała w bezpieczne miejsca, z dala od reszty żołnierzy. Aby podnieść ciało, podejdź do niego i naciśnij F na klawiaturze lub przytrzymaj prawy analog na padzie, a następnie rzuć je, ponownie naciskając przycisk.

far_cry_6_skradanie_10

Jeżeli wykonujesz eliminację maczetą, masz możliwość natychmiastowego chwycenia ciała po zabójstwie - wystarczy w trakcie trwania zabójstwa wcisnąć Shift lub lewy analog.

Amigos do skradania się

Zwierzęcy towarzysze Amigos mogą być świetnym uzupełnieniem cichego stylu gry.

Oto Amigos, którzy pomogą ci się skradać:

  • Jamnik Chorizo - odwraca uwagę przeciwników, co pozwala ci przekraść się koło nich lub podejść, by wykonać eliminację
  • Pies Boom Boom - pierwszą możliwą do odblokowania zdolnością tego psa jest automatyczne oznaczanie wrogów w okolicy, co jest nieocenione podczas skradania się. Poza tym doskonale radzi sobie z cichą eliminacją wrogów, gdy wydasz mu rozkaz
  • Pantera Oluso - pantera specjalizująca się w cichym zabijaniu przeciwników. Na wyższych poziomach może nawet wywołać przerażenie u wrogów znajdujących się w okolicy eliminacji

Następnie: Far Cry 6 - polowanie na zwierzęta, dobre i uszkodzone mięso

Spis treści: Far Cry 6 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Far Cry 6 - mięso i skóra zwierząt, ryb: co z nimi zrobić

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami