EA przedłuża kluczową licencję dla serii FIFA

Prawa do wizerunków piłkarzy.

Electronic Arts poinformowało o odnowieniu kontraktu z FIFPRO, czyli organizacją reprezentującą piłkarzy. Dzięki temu firma nadal może wykorzystywać wizerunki zawodników w grach z serii FIFA.

Szczegóły współpracy nie są znane. Nie wiadomo więc, ile EA zapłaciło za prawa do twarzy sportowców, ani na jaki czas podpisano nową umowę - wiadomo tylko, że zobowiązanie jest „długoterminowe”.

Licencja na wykorzystanie wizerunków piłkarzy jest kluczową w serii FIFA. EA może bowiem zaoferować we własnych produkcjach tysiące prawdziwych zawodników, co jest bardzo dużą przewagą nad konkurencją, czyli eFootball od Konami (dawniej PES).

- Nasi gracze regularnie przypominają nam, że jednym z najważniejszych aspektów doświadczenia EA Sports jest głęboka immersja tworzona poprzez współpracę z największymi światowymi ligami, drużynami i talentami. To właśnie dzięki nim nadal w wyjątkowy sposób zacieramy granice między cyfrowym i fizycznym światem piłki nożnej - mówi David Jackson z Electronic Arts.

Przypomnijmy, że EA niedawno przyznało, że rozważa porzucenie nazwy FIFA dla piłkarskiego cyklu. Niewykluczone, że w przyszłości seria będzie znana jako EA Sports FC - taki tytuł zastrzeżono w urzędach patentowych w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami