Battlefield 2042 ze specjalistami zamiast klas - twórcy pytają, czy to był dobry pomysł

Gracze otrzymali ankietę.

  • DICE rozesłało do uczestników bety Battlefield 2042 ankietę
  • Twórcy chcą poznać opinię o specjalistach i innych elementach gry

Uczestnicy zakończonej niedawno otwartej bety Battlefield 2042 otrzymali ankietę, w której twórcy strzelanki pytają o opinie na temat różnych aspektów gry.

Jak pisze Mp1st, w kwestionariuszu deweloperzy poruszyli temat specjalistów, czyli jednej z najważniejszych nowości w produkcji. Przypomnijmy, że w ramach systemu gracze otrzymują do dyspozycji różne postacie, które mogą korzystać z niemalże dowolnego uzbrojenia.

Rozwiązanie zastąpiło podział na klasy, które oferowały znacznie mniejszą swobodę w kwestii używanego sprzętu. Twórcy chcą się dowiedzieć, czy nowy pomysł jest lepszy od wspomnianych klas.

Zapytano także, czy łatwo jest odróżniać towarzyszy od przeciwników, przy czym z relacji uczestników testów wynika, że był to problem. W becie pojawiło się bowiem tylko czterech specjalistów, a każdy wyróżniał się unikalnym wyglądem - gracze bardzo często spotykali więc identycznych żołnierzy, nie wiedząc, czy trafili na przyjaciela czy wroga.

DICE pragnie również poznać opinię o balansie umiejętności poszczególnych postaci, czasie spędzanym na walce z innymi użytkownikami, a także o celach stawianych podczas zmagań.

Nie jest jasne, w jaki sposób deweloperzy wykorzystają rezultaty ankiety. Twórcy najprawdopodobniej nie zdążą z wprowadzeniem istotnych zmian przed premierą Battlefield 2042. Sama gra ukaże się 19 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami