Battlefield 2042 zaczynał jako battle royale, inspiracją Apex Legends - twierdzi leaker

Ciekawa przeszłość gry.

  • Battlefield 2042 zaczynał podobno jako gra battle royale
  • Inspiracją miało być Apex Legends
  • Ostatecznie zdecydowano się na tradycyjny projekt

Świetnie poinformowany leaker Tom Henderson ujawnił wczoraj sporą porcję zakulisowych informacji na temat prac nad Battlefield 2042. Jak przyznał, produkcja zaczynała jako pozycja z gatunku battle royale.

„Teoria mówiąca o tym, że Battlefield 2042 zaczynał jako battle royale jest prawdziwa, choć nie mam pewności, na jakim etapie zdecydowano się postawić na bardziej tradycyjne podejście” - napisał na Twitterze.

Henderson nie podaje źródła rewelacji, lecz wczoraj opublikował także własny tekst w serwisie Gaming Intel, opisujący zakulisowe problemy w pracach nad grą na bazie informacji od anonimowych pracowników studia DICE.

Jak dodał, wspomniany Battlefield w wersji battle royale był inspirowany między innymi Call of Duty, lecz głównym źródłem pomysłów było podobno Apex Legends, inna produkcja w portfolio Electronic Arts.

Pewne podobieństwa można faktycznie znaleźć, także w obecnej wersji Battlefield 2042. Wymienić można między innymi unikatowych Operatorów o określonych umiejętnościach - takich jak na przykład linka z hakiem do sprawnego przemieszczania się.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami