Z Apple do PlayStation. Nicola Sebastiani pomoże w grach mobilnych

Wskazuje internetowe CV.

Do Sony Interactive Entertainment dołączył Nicola Sebastiani, który wcześniej był zatrudniony w Apple.

Tak wynika z internetowego CV mężczyzny, dostępnego w serwisie LinkedIn. Informacje umieszczone na profilu wskazują, że od lipca bieżącego roku jest szefem działu gier mobilnych w PlayStation Studios, a zarazem wiceprezesem wspomnianego segmentu korporacji.

Sebastiani wcześniej przez ponad trzy lata odpowiadał za treści wydawane w Apple Arcade, czyli usłudze abonamentowej z produkcjami na urządzenia firmy z Cupertino. Poprzednio zajmował się kwestiami biznesowymi związanymi z wirtualną rozrywką w App Store.

wipeout_rush
Jedną z gier mobilnych Sony jest WipEout Rush

Sony na razie nie skomentowało informacji o zatrudnieniu menedżera. Faktem jest jednak, że firma chce mocniej skupić się na platformach mobilnych. Opublikowane w kwietniu ogłoszenie o pracę sugerowało, że koncern chce przenieść najpopularniejsze marki na telefony i tablety.

Później w podobnym tonie wypowiedział się Jim Ryan, czyli szef działu odpowiedzialnego za gry i konsole PlayStation. Podkreślił, że w bieżącym roku fiskalnym - kończącym się w marcu 2022 roku - korporacja chce wydać „kultowe” serie na urządzeniach mobilnych.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami