Powstają filmy kinowe kręcone smartfonem Galaxy S21 Ultra

Za jeden odpowiada zdobywca Oscarów.

Samsung ogłosił podjęcie współpracy z reżyserami Joe Wrightem i Sha Mo, którzy stworzą profesjonalne filmy kinowe, używając do nagrywania tylko telefonów Galaxy S21 Ultra. Dwie produkcje zostaną niedługo zaprezentowane na trwającym właśnie Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan.

Jak możemy przeczytać w notce prasowej Samsunga, brytyjski reżyser Joe Wright, znany z takich filmów jak nagrodzone Oscarami „Anna Karenina” i „Czas Mroku”, swój najnowszy film „Princess & Peppernose” nakręcił w pełni flagowymi modelami smartfonów koreańskiego producenta.

„Zdecydowaliśmy się na zastosowanie tylko szerszego obiektywu, czego nigdy wcześniej nie robiliśmy. Użycie do zbliżeń tego samego obiektywu, którego używamy do szerokich kadrów, nadało filmowi bardzo specyficznego stylu i uroku” - skomentował operator kamery pracujący przy filmie.

Zwiastun filmu Princess & Peppernose

„Princess & Peppernose” to musical utrzymany w konwencji mrocznej baśni, w którym tytułowa księżniczka, wbrew otoczeniu, postanawia realizować własne pragnienia. Produkcja łączy grę aktorską z technikami lalkarskimi.

Drugim filmem zajmie się wschodząca gwiazda chińskiej reżyserii, Sha Mo. W portfolio ma do tej pory dobrze przyjęte, choć szerzej nieznane produkcje „Love Will Tear Us Apart” i „My Huckleberry Fiends”. Jego projektem, stworzonym z użyciem telefonów Samsunga, będzie „Kids of Paradise”: „poetycka opowieść o relacjach i konfliktach dzieci w małej wiejskiej szkole”.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami