New World - dom: odblokowanie, jak kupić

Własny kąt w grze, dekoracje, przechowywanie przedmiotów.

New World pozwala graczom kupować własne domy. Prócz możliwości dekorowania ich, są one przydatne z innego powodu - możliwości szybkiej podróży. Z tej strony dowiesz się jak odblokować możliwość zakupu domu, jak go kupić i co można potem z nim zrobić.

Na tej stronie:

Dom - jak odblokować I kupić

By kupić dom w New World musisz spełnić jeden warunek - osiągnąć przynajmniej 10 poziom rangi terytorium, w którym chcesz nabyć nieruchomość. Wtedy też odblokujesz automatycznie odpowiednią premię.

Posiadając 10 poziom rangi terytorium możesz zakupić dom pierwszego poziomu. Znajdziesz go, na przykład, w osadzie Wiatrochron (1). Zakup normalnie kosztowałby cię 5,000 złota, w przypadku pierwszej nieruchomości otrzymasz automatyczne zniżkę w wysokości 50% - a więc finalny koszt to 2,500 złota (2).

039_new_world_dom_jak_odblokowac_i_kupic

Pamiętaj też, że każdy dom wymaga opłacania cotygodniowego podatku. Jego wysokość zależy od stawki w danej osadzie i może wahać się od 5% do nawet 20% wartości domu (bez przedmiotów). Najmniej zapłacisz więc 350 złota (ze zniżkami, za dom 1 poziomu), potencjalnie najwięcej 4,000 złota.

Podejdź do domu i wciśnij klawisz E, by rozpocząć zakup, a następnie potwierdź cały proces. Po chwili nieruchomość stanie się twoja i będziesz mógł wejść do środka (3).

040_new_world_dom_jak_odblokowac_i_kupic

Urządzanie domu, premie

Gdy znajdziesz się w środku, możesz rozpocząć urządzanie wciskając klawisz B, by wejść do okna dekoracji (4).

041_new_world_dom_jak_odblokowac_i_kupic

Przy lewej krawędzi ekranu wyświetlą się przedmioty (5) możliwe do ustawienia. Kliknij na interesującą cię pozycję, a następnie ustaw przedmiot w dowolnym miejscu domu. Im więcej ustawisz wewnątrz mebli, tym wyższa będzie wartość domu.

042_new_world_dom_jak_odblokowac_i_kupic

Większość elementów pełni role dekoracyjne, możesz jednak ustawić skrzynie, dzięki którym zyskasz dostęp do schowka w osadzie (i powiększysz jego rozmiar), a także zainwestować w trofea, które dadzą twojej postaci różnorakie premie.

Sam dom wykorzystać możesz także w charakterze punktu do szybkiej podróży, tak jak to działa w przypadku gospody. Uruchomisz teleport z poziomu mapy, raz na 4 godziny - czas ten skrócisz odpowiednio do 3,5, 3 i 2 godzin zwiększając wartość domu.

Poprzednio: New World - ranga terytoriów: punkty rangi, jak zwiększyć

Spis treści: New World - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami