Iphone X ze złączem USB-C - inżynier stworzył działający prototyp

Nie było łatwo, ale jest to wykonalne.

Inżynier robotyki Ken Pillonel pochwalił się w internecie sukcesem swojego hobbystycznego projektu - zmodyfikował telefon iPhone X, podmieniając stosowane w telefonach Apple złącze Lightning na USB-C, które jest powszechnie używane w innych urządzeniach mobilnych. Telefon bez problemu ładuje się i łączy z komputerem.

Praca nad modyfikacją zajęła Kenowi kilka miesięcy. Początkowo zbudował prosty prototyp, umożliwiający ładowanie baterii iPhone'a przez złącze USB-C. Układ był jednak zbyt duży, by zmieścić się wewnątrz telefonu, więc inżynier poświęcił resztę czasu na jego miniaturyzację.

Aby tego dokonać, Pillonel musiał metodą inżynierii wstecznej poznać zasadę działania złącza Lightning i jego sterowników. W końcu udało się zaprojektować i zamówić elastyczną płytkę drukowaną, wyposażoną w układ sterujący i gniazdo USB-C, która trafiła do smartfona.

Konieczne okazało się też wydrukowanie na drukarce 3D niestandardowej obudowy złącza i modyfikacja oprogramowania telefonu. Efektem jest w pełni funkcjonalny iPhone X, korzystający z wtyczki USB-C.

Nie wiadomo na ten moment, czy Pillonel zamierza opublikować schematy swojej konstrukcji w internecie. Przesłał jedynie krótki film, informujący o powodzeniu projektu (do obejrzenia powyżej) i zapowiedział, że niedługo pojawi się dłuższy materiał, omawiający ze szczegółami wszystkie aspekty przedsięwzięcia.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami