Fortnite także w kinach? Epic zastanawia się nad filmem

W Epic powstał dział rozrywki.

Epic Games rozpoczyna działalność zespołu odpowiedzialnego za rozrywkę - w pojęciu szerszym niż same gry wideo. Jednym z branych pod uwagę pomysłów jest podobno ekranizacja Fortnite.

Takie wieści przekazał serwis The Information, powołując się na źródła wewnątrz firmy. Korporacja szuka podobno nowych źródeł wzrostów, podczas gdy segment gier mobilnych - przynajmniej na iOS - jest blokowany przez Apple.

W ubiegłym roku Epic zatrudniło szereg menedżerów z Lucasfilm, w tym Jasona McGatlina - nowego prezesa do spraw projektów specjalnych. Wcześniej mężczyzna był między innymi producentem wykonawczym nowszych filmów Star Wars w Disney.

Apple zapewniło ostatnio, że Fortnite wróci do App Store dopiero po wyczerpaniu wszystkich ścieżek sądowych apelacji, co może zająć długie lata.

Tymczasem Epic nie od dzisiaj współpracuje z Hollywood, regularnie wstawiając do Fortnite choćby treści związane z kinowym uniwersum Marvela czy też z Johnem Wickiem. W grze mnóstwo jest też wydarzeń specjalnych, jak koncerty gwiazd z prawdziwego świata.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami