Czip do 4K znaleziony w stacji dokującej Nintendo Switch OLED

Ciekawe odkrycie wewnątrz akcesorium.

Użytkownik Twittera podzielił się w sieci niecodziennym odkryciem - po rozmontowaniu stacji dokującej konsoli Nintendo Switch OLED znalazł tam układ firmy Realtek, potencjalnie umożliwiający przesyłanie obrazu w rozdzielczości 4K. Zestaw z nową wersją konsoli zawiera też odpowiedni do tego kabel HDMI 2.0.

Dla przypomnienia: Switch OLED cechuje się między innymi uprawnionym ekranem, ale obraz przesyłany jest wciąż w maksymalnej rozdzielczości 720p.

Internauta posługujący się pseudonimem Kawlums opublikował zdjęcia wspomnianego czipu w mediach społecznościowych. Po sprawdzeniu numeru seryjnego w bazie produktów Realtek, okazało się, że jest to „Multimedialny układ 4K Ultra HD”.

Kawlums przetestował wspomniany wcześniej przewód HDMI 2.0 na swojej konsoli Xbox One X i mógł z jego pomocą przesłać obraz w wysokiej rozdzielczości.

Analizujący sprawę serwis Techradar zauważył, że biorąc pod uwagę powyższe odkrycia, stacja dokująca konsoli mogłaby przesyłać obraz wyjściowy w 4K/60 fps, gdyby została podłączona do kompatybilnego wyświetlacza, nawet jeśli sama konsola nie posiada na tyle mocy.

switch_oled_4k_content
Nintendo Switch OLED posiada m.in. 7-calowy ekran OLED (bazowy model ma matrycę LCD), lepsze głośniki i większą nóżkę do oparcia urządzenia

Redakcja teoretyzuje, że pomimo wcześniejszych zaprzeczeń, Nintendo może pracować nad wzmocnioną wersją konsoli Switch obsługującą rozdzielczość 4K, a zrewidowany dok od modelu OLED mógłby być z nią wstecznie kompatybilny.

Są to jednak na razie jedynie niepotwierdzone domysły, a Nintendo nie wydało żadnego oświadczenia w tej sprawie - choć o mocniejszej konsoli japońskiego producenta spekuluje się już od dłuższego czasu, a zgodnie z niepotwierdzonymi informacjami, szereg firm otrzymało już zestawy deweloperskie Switch 4K.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami