Audio Radar pozwoli graczom widzieć dźwięki

Dla głuchych i słabo słyszących.

Audio Radar to nietypowy gadżet dla głuchych i słabo słyszących graczy, wyświetlający dźwięki poprzez zestaw świateł LED, ze wsparciem dla PC oraz konsol PlayStation i Xbox.

Za produkt odpowiada firma Airdrop Gaming. Ogólne założenia są proste: konwersja sygnału przestrzennego 7.1 na wizualne wskazówki, za pośrednictwem sześciu pasków montowanych na monitorze (minimum 24-calowym).

Diody świecą następnie w zależności od tego, z której strony dociera dźwięk, co pozwoli - dla przykładu - dowiedzieć się, z której strony dobiegają kroki przeciwnika czy odgłosy wystrzałów.

Specjalny panel kontrolny pozwoli użytkownikom wprowadzić dodatkowe modyfikacje, takie jak wybór koloru świateł, ich jasności, a także dostosować efekty specjalne i skonfigurować strefy aktywacji.

W przeszłości podobne rozwiązania - jak Sonic Radar od firmy Asus - pojawiały się już na rynku w formie specjalnych wskaźników wyświetlanych na ekranie, lecz Audio Radar wyróżnia się właśnie tym, że stanowi fizyczny produkt.

Są pewne ograniczenia: potrzeba gry ze sprawną obsługą dźwięku przestrzennego 7.1. Wariant 5.1 oraz nadmierne nagromadzenie dźwięków tła mogą przełożyć się na niepoprawne wskazania.

Testy prototypu trwały podobno przez ostatnie 18 miesięcy. W najbliższy piątek - 15 października - w serwisie IndieGoGo wystartuje zbiórka pieniędzy na masową produkcję.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami