Among Us docenione przez Epic Games - po zarzutach o plagiat

Mowa o trybie Impostors.

  • Tryb Oszuści w Fortnite jest inspirowany Among Us
  • Epic Games oficjalnie przyznało się do tego faktu na oficjalnym blogu
  • Twórcy Among Us narzekali w sierpniu na kopiowanie pomysłów

Epic Games przyznało, że gra Among Us od studia Innersloth posłużyła jako inspiracja przy tworzeniu trybu Impostors w Fortnite - po narzekaniach ze strony twórców tej pierwszej produkcji.

Jak wspominaliśmy w sierpniu, nowa opcja zabawy - Oszuści w polskiej wersji - miała pozostać dostępna przez ograniczony czas, przeznaczona dla maksymalnie dziesięciu graczy. Ci trafiają na mostek, gdzie muszą dbać o działanie systemów maszyny.

Dwie osoby są zdrajcami, którzy starają się przejąć kontrolę nad centrum dowodzenia. W tym celu muszą wyeliminować jak najwięcej pozostałych uczestników zmagań (tak zwanych agentów), próbując jednocześnie uniknąć zdemaskowania.

1
W grze zmian jeszcze nie ma

Brzmi znajomo? Twórcy Among Us szybko zauważyli, że choć nie są twórcami takiego konceptu zabawy, to już samo wykonanie przez Epic Games wydaje się w zbyt dużym stopniu czerpać z ich tytułu. Nawet układ pomieszczeń na mapie jest niemal identyczny.

Opcja okazała się być na tyle popularne, że zostanie w grze na dłużej. We wpisie na oficjalnym blogu twórcy Fortnite wyjaśniają, że aktualizacja v18.20 „wnosi poprawki do Oszustów, trybu inspirowanego Among Us, stworzonego przez Innersloth!”

Deweloperzy doczekali się więc pewnego uznania, choć nie będą zapewne do końca zadowoleni, ponieważ wzmianka znalazła się tylko na stronie - w samym Fortnite nic takiego nie przeczytamy, przynajmniej obecnie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami