Wojna na bany w New World. Gracze znaleźli sposób na łatwą wygraną

Zwycięstwo za wszelką cenę.

  • Gracze „rozdają” bany przeciwnikom, by nie mogli pojawić się na wojnach
  • Kara trwa aż 24 godziny
  • Najprawdopodobniej przyznawana jest automatycznie, bez opinii człowieka

Fani New World w nieuczciwy sposób wykorzystują system raportowania, by blokować grę innym i w łatwy sposób wygrywać ważne potyczki.

System kar w nowym MMO od Amazonu działa w ten sposób, że jeżeli gracz w krótkim czasie otrzyma dużą liczbę skarg o nieodpowiednim zachowaniu, zostaje natychmiast zbanowany na 24 godziny.

Na forach, Reddicie i mediach społecznościowych pojawia się mnóstwo doniesień o niesłusznie nałożonych banach, które rozpoczęły się przed limitowanymi czasowo starciami PvP. W efekcie gracze zostają wykluczeni z rozgrywek, a drużyna przeciwna ma ułatwione zadanie. Sprawę opisuje PC Gamer.

„50 ludzi z mojej 100-osobowej kompanii ma teraz bana” - czytamy w przykładowym wpisie na Reddicie. „To jest niedorzeczne, co mamy zrobić? Musimy oddać ciężko wywalczone terytorium, bo każdy może wysłać kilka raportów? To jest szaleństwo, potrzebujemy poprawki jak najszybciej”.

„Moja kompania miała dzisiaj wojnę i grupa, z którą mieliśmy walczyć, zgłosiła kilku naszych najlepszych graczy, żeby dostali czasowego bana na 24 godziny i nie mogli walczyć” - żali się użytkownik forum New World.

newworld_bany_2
Właśnie tak można cieszyć się ze zwycięstwa w wojnie, w której nie stawiła się połowa przeciwników

Jeśli chodzi o sposób działania systemu zgłoszeń i banów, moderatorzy wspomnianego forum przedstawiają sprzeczne wersje. Jedni twierdzą, że proces jest automatyczny, a kary są wydzielane przez boty, a inni przekonują, że każdy raport jest indywidualnie oceniany przez dewelopera. Zgodnie z komentarzami graczy, znacznie bardziej prawdopodobna jest ta pierwsza wersja.

Zobacz: New World - poradnik i najlepsze porady

Amazon nie odpowiedział jeszcze na zażalenia graczy, ale można się spodziewać, że niedługo wprowadzi zmiany do New World.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami