Ujawniono tajemniczy remake z Chin. Mowa o Metal Gear Solid 3?

Kolejne doniesienia.

  • Chiński programista pracował nad tajemniczym remakiem
  • Zakres obowiązków wpisuje się w niedawne doniesienia o Konami
  • Firma ma planować odświeżenie Metal Gear Solid 3

Główny programista firmy Virtuous - Zhiyang Li - wspomina w swoim profilu w serwisie społecznościowym LinkedIn, że do 2019 roku pracował nad tajemniczym remakiem.

Nie byłoby w tym nic szczególnie ciekawego - chińskie studio specjalizuje się projektach tego typu - gdyby nie fakt, że niezależne źródła potwierdzały już na początku miesiąca, że Konami myśli o wskrzeszeniu serii Metal Gear Solid.

Brytyjski Eurogamer informował wtedy, że Virtuous zajmuje się właśnie remakiem Metal Gear Solid 3: Snake Eater, ale projekt znajduje się obecnie we wczesnej fazie rozwoju.

Tymczasem profil Zhiyanga Li mówi właśnie o „niezapowiedzianym remake'u gry AAA z gatunku action adventure”, co wydaje się bardzo dobrze pasować do profilu MGS3.

Deweloper nie pracuje już w Virtuous, ale w okresie od października 2018 roku do czerwca 2019 roku zajmował się między innymi „zaktualizowaniem silnika o wsparcie 4K na wybranych platformach” oraz „projektowaniem technicznego procesu tworzenia poziomów”. To wydaje się jednak przeczyć informacjom o „wczesnej fazie rozwoju”.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom Eurogamera i serwisu VGC, Konami planuje również remastery wcześniejszych odsłon Metal Gear Solid, a także wskrzeszenie serii Silent Hill oraz Castlevania.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami