New World - ranga terytoriów: punkty rangi, jak zwiększyć

Na co wpływa ranga terytoriów i jak ją rozwijać.

Świat w New World podzielony jest na kilkanaście terytoriów. Za wykonywanie wewnątrz nich zadań otrzymasz z kolei rangi terytoriów. Czym są i w jaki sposób najlepiej je rozwijać? Wyjaśniamy to na niniejszej stronie.

Każde wykonane przez ciebie zadanie na danym terytorium czy wytworzone w osadzie przedmioty zwiększą rangę danego terytorium. By ją sprawdzić, otwórz menu (np. za pomocą klawisza K), wejdź do zakładki Mapa (1) i kliknij na Rangi terytoriów (2).

036_new_world_ranga_terytoriow_punkty_rang

Przy lewej krawędzi ekranu wyświetli się lista terytoriów (3). Przy każdym z nich znajdziesz poziom twojej reputacji w danej części świata. Zawsze zaczynasz od 1 i stopniowo go zwiększasz. Gdy podniesiesz poziom, przy danym terytorium wyświetli się cyfra (4) przedstawiająca punkty do rozdania.

037_new_world_ranga_terytoriow_punkty_rang

Kliknij na nazwę z cyfrą, by otworzyć nowe okno. Tutaj możesz wydać punkt by zyskać jedną z kilku premii (5). Działają one wtedy, gdy przebywasz w obrębie danego terytorium. Co więcej, za zdobycie 10 poziomu terytorium możesz odblokować możliwość kupna domu (6) w osadzie na danym terenie.

038_new_world_ranga_terytoriow_punkty_rang

By rozwijać rangi możesz wykonywać zadania poboczne, projekty miasteczka bądź eliminować znajdujących się na terenie wrogów. Każdy wytworzony przez ciebie przedmiot wewnątrz osady także podniesie ten poziom. Pamiętaj jednak, że rangi zwiększasz dla każdego z terytoriów osobno.

Poprzednio: New World - pancerz: rodzaje, wpływ na walkę

Spis treści: New World - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami