GTA The Trilogy Definitive Edition będzie drogie - sugeruje sklep

Co trzy gry to nie jedna.

Wygląda na to, że Rockstar może postawić na cenę „premium” w przypadku zapowiedzianego w piątek GTA: The Trilogy - The Definitive Edition. Kwota zakupu pojawiła się w jednym ze sklepów - wynosi od 70 do 80 euro.

Odsłony PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch wyceniono w brytyjskim Base na 70 euro (ok. 323 zł), a za wersje PS5 oraz Xbox Series X/S zapłacimy 80 euro (ok. 369 zł), nie licząc skromnych promocji.

Rockstar nie podał jeszcze cen, więc powyższe doniesienia należy traktować jako nieoficjalne.

Jeśli jednak takie kwoty okażą się być prawdziwe, rzuci to nowe światło na decyzję o usunięciu oryginalnych wersji GTA 3, Vice City oraz San Andreas z dystrybucji cyfrowej - te zazwyczaj można kupić za niewielkie pieniądze.

Strauss Zelnick - szef Take-Two, do którego należy Rockstar - już w przeszłości bronił cen na poziomie 70 dolarów. Jego firma była pierwszą, która wyceniła produkcję - NBA 2K21 - właśnie na taką kwotę na konsolach obecnej generacji.

Później - w marcu - menedżer bronił podejścia. Jak argumentował, ostatnie podwyżki cen gier, ustalające znany do dzisiaj pułap 60 dolarów, przeprowadzono w 2005 i 2006 roku. „Uważamy, że konsumenci są gotowi” na wyższe ceny - dodał.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami