FIFA to już niedługo EA Sports FC? Zarejestrowano nową nazwę

Zmiany mogą być szybkie.

Dopiero co informowaliśmy, że Electronic Arts zastanawia się nad zmianą nazwy serii FIFA, a amerykański wydawca wydaje się wykonywać pierwszy krok na drodze do realizacji pomysłu. Zastrzeżono bowiem tytuł EA Sports FC.

Odpowiednie wnioski znaleziono w urzędach rejestrujących nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także na terenie całej Unii Europejskiej.

„Wybiegając w przyszłość, badamy również pomysł zmiany nazwy naszych globalnych gier piłkarskich EA Sports” - wyjaśniało w ubiegłym tygodniu Electronic Arts. Być może faktyczne modyfikacje będą szybsze niż oczekiwano.

Nie jest oczywiście pewne, że już w przyszłym roku zamiast w FIFA 23 będziemy grać w EA Sports FC. Być może amerykański wydawca zabezpiecza po prostu nazwę na dalszą przyszłość.

„EA SPORTS Football Club” nie będzie do końca nowością, ponieważ pod taką nazwą już od czasów Fify 12 kryły się specjalny punkty, za które gracze mogli odblokować kosmetyczne dodatki. Pomysł zarzucono wraz z Fifą 21.

Jedną z przyczyn stojących za decyzją może być fakt, że FIFA to nazwa globalnej organizacji, a prawa do tytułu co roku z całą pewnością kosztują Electronic Arts spore pieniądze.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami