Far Cry 6 kontra PETA - organizacja chce usunięcia walk kogutów z gry

Ubisoft się jednak broni.

Walcząca o prawa zwierząt międzynarodowa organizacja PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) domaga się od Ubisoftu usunięcia minigry o walkach kogutów.

Ta opcjonalna aktywność poboczna przedstawia starcie ptaków stylizowane na klasyczną bijatykę, jak Tekken. Jest nawet znajomy ekran wyboru zawodnika, a gracz kieruje swoim kogutem, wykonując różne rodzaje ciosów.

„Uczynienie gry w stylu Mortal Kombat ze strasznego, krwawego sporu, jakim są walki kogutów, to daleka droga od prawdziwej innowacji, w czasie gdy społeczeństwo mocno sprzeciwia się zmuszaniu zwierząt do walki” - napisała w oficjalnym oświadczeniu starsza menedżer PETA Latino, Alicia Aguayo. Warto nadmienić, że w oryginale „daleką drogę” określono jako „far cry”, co jest oczywistym nawiązaniem do tytułu serii Ubisoftu.

„Koguty, których używa się w walkach, są wyposażone w ostrogi, które przecinają mięśnie i kości, powodując agonię i śmiertelne rany” - kontynuuje Aguayo. „PETA Latino zaleca Ubisoftowi zamianę tej karygodnej minigry na taką, która nie gloryfikuje okrucieństwa”.

Zobacz także: Far Cry 6 - Poradnik, Solucja

Wydawca gry broni opcjonalnej zawartości i najwyraźniej nie ma zamiaru jej usuwać:

„Far Cry 6 to fantastyczna historia osadzona w Yarze, fikcyjnej wyspie karaibskiej. Wiele pobocznych aktywności reprezentuje część kultury i historii Yary, a one same zostały zainspirowane różnymi kulturami latynoamerykańskimi” - odpowiedział Ubisoft, przytoczony przez serwis brytfmonline.com

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami