Streamer Age of Empires przejął konto US Navy na Facebooku

Chodzi o profil jednego z okrętów.

  • Kilka dni temu ktoś przejął konto niszczyciela USS Kidd na Facebooku
  • Tajemniczy sprawca transmitował rozgrywkę z Age of Empires
  • Winowajcą nie jest prawdopodobnie haker

Kilka dni temu osoby śledzące na Facebooku profil należącego do US Navy niszczyciela USS Kidd mogły czuć się zaskoczone - nieoczekiwane rozpoczęto transmisję rozgrywki z Age of Empires z 1997 roku.

Streamy przeprowadzono w nocy z 3 na 4 października. Pierwszy okraszono opisem „Hahahahaha”, a drugiemu towarzyszył wpis „zagraj w grę”. W ciągu kolejnych godzin zorganizowano następne z podobnymi wiadomościami.

Amerykańska marynarka wojenna odzyskała kontrolę nad profilem po kilku dniach, aczkolwiek filmy usunięto dopiero 7 października. Internautom udało się uwiecznić ujęcia z pokazów na screenach.

uss_kidd_screeny
Konto USS Kidd transmitowało rozgrywkę z Age of Empires (źródło: PC Gamer)

Rzeczniczka US Navy - komandor Nicole Schwegman - w rozmowie z serwisem Task & Purpose najpierw poinformowała, że profil na Facebooku „zhakowano”. W kolejnym oświadczeniu doprecyzowała, że nieautoryzowany dostęp do konta uzyskała nieznana osoba trzecia.

Wspomniany portal zwraca uwagę, że często zwrot „zhakowany” używany jest w sytuacjach, gdy ktoś przejmuje profil, ponieważ zarządzający nim nie wylogował się na komputerze używanym przez kilku użytkowników.

uss_kidd
Profil tradycyjnie publikuje informacje związane z działalnością USS Kidd

Tak było rok temu, kiedy prowadzone na Twitterze konto Fortu Bragg z Karoliny Północnej zaczęło publikować wpisy o zabarwieniu seksualnym. Wówczas okazało się, że administrator nie przelogował się na prywatny profil.

Internauci podejrzewają, że podobnie mogło był teraz. Spekulują, że ktoś - na przykład dziecko - przejął konto, ponieważ jego właściciel nie wylogował się na domowym komputerze. Twierdzą, że jeżeli doszłoby do prawdziwego włamania, amerykańska marynarka zareagowałaby szybciej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami