Oryginalne wersje GTA 3, Vice City i San Andreas niedługo znikną ze sprzedaży

Ostatnia szansa na kupno.

  • W przyszłym tygodniu oryginalne edycje GTA 3, Vice City i San Andreas zostaną wycofane ze sprzedaży
  • Dotychczasowi nabywcy nadal będą mogli pobierać gry
  • Decyzja związana jest z zapowiedzią remasterów tytułów

Wczoraj oficjalnie zapowiedziano remastery GTA 3, Vice City i San Andreas. Poinformowano jednocześnie, że wkrótce ze sprzedaży znikną oryginalne wersje wymienionych gier.

„Aby przygotować się na premierę, pod koniec następnego tygodnia zaczniemy usuwać obecne wersje tych klasycznych tytułów z platform sprzedaży cyfrowej” - napisano w komunikacie ujawniającym odświeżoną trylogię.

Nie podano dokładnej daty wycofania gier z oferty. Na stronie pomocy technicznej Rockstar Games podkreślono jednak, że dotychczasowi nabywcy nie stracą dostępu do produkcji - wciąż będą mogli pobierać pozycje.

Decyzja deweloperów jest szczególnie istotna w przypadku PC. Na komputerach oryginalne wersje GTA 3, Vice City i San Andreas sprzedawane są między innymi na Steamie, zaś remastery pojawią się tylko poprzez Rockstar Games Launcher.

Wycofanie pierwotnych edycji budzi obawy. Nie wiadomo bowiem, jak będzie wyglądała kwestia instalowania modów, których klasyczne wydania otrzymały mnóstwo - wiele modyfikacji na różne sposoby usprawniały tytuły.

GTA: The Trilogy - The Definitive Edition ukaże się jeszcze w tym roku na PC i konsolach, a w 2022 roku trafi na urządzenia mobilne.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami