Płacenie za paczki w FUT w FIFA 22 odzwierciedla prawdziwy futbol - zapewnia EA

Wygrywa najbogatszy.

Przedstawiciel Electronic Arts zapewnił w rozmowie z Eurogamerem, że kupowanie paczek FUT w FIFA 22 w poszukiwaniu najlepszych piłkarzy nie można nazwać mechaniką pay-to-win, ponieważ w prawdziwym świecie futbol funkcjonuje podobnie - są kluby mniej i bardziej zamożne.

- Problem polega na tym, że kupujemy przedmioty wpływające na rozgrywkę. Paczki zawierają zawodników, których można wykorzystać w sieci - mówił dziennikarz z brytyjskiej redakcji.

- Jak w prawdziwej piłce nożnej - odparł Chris Bruzzo, piastujący w EA stanowisko „Chief Experience Officer”.

Menedżer zapewnił, że dziewięć z dziesięciu paczek w FUT otwieranych jest bez płacenia, zdobyte podczas standardowej rozgrywki. Jak dodał, 78 procent graczy w FIFA 21 nigdy nie korzystało z transakcji cyfrowych.

- Nikt nie zaprzecza, że można zdobyć monety przez rozgrywkę. Zostawmy na chwilę grind, rozumiem twój argument. Wiem, że większość ludzi nie wydaje pieniędzy w Fifie. Ale chodzi o to, że można to zrobić. Można zapłacić, żeby wygrać - ciągnął Eurogamer.

- Cóż, sam powiedziałeś, że w prawdziwym świecie można wykorzystać zasoby, żeby zbudować jak najlepszy skład. W naszej grze te zasoby to monety FUT i punkty FIFA. Dziewięć z dziesięciu paczek kupowane jest właśnie za monety, zdobywame w rozgrywce.

- Rozumiem, akceptuję to. Ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że można wydać pieniądze.

- To się nazywa wybór. Gracze mają wybór - odparł Bruzzo.

Menedżer - poza ciągłym powracaniem do wymienionych wyżej statystyk - gdzie indziej w wywiadzie zapewnił także, że EA pracuje nad „prawdziwymi rozwiązaniami” w sferze kontroli rodzicielskiej czy walki z szarą strefą sprzedaży monet FUT poza Fifą.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami