Nieoficjalnie: Nvidia pokaże RTX 3090 w wersji Ti

Jeszcze mocniejsza, ale i pewnie jeszcze droższa.

Nieoficjalne doniesienia sugerują, że Nvidia może wprowadzić na rynek wzmocnioną wersję flagowej karty RTX 3090. Nowy wariant może posiadać lepszy procesor, większą przepustowość pamięci i potencjalnie nowe złącze zasilania.

Powołując się na anonimowe źródła, serwis VideoCardz sugeruje, że RTX 3090 Ti może posiadać 10752 rdzenie CUDA - o 256 rdzeni więcej od bazowego modelu oraz przepustowość pamięci na poziomie 1008 GB/s, co stanowi wzrost o 72 GB/s.

Będzie pobierać też więcej prądu, z maksymalną mocą na poziomie 450W, czyli o 100W więcej od poprzednika.

Redakcja portalu dodaje, że interesujące wydają się doniesienia o nowym złączu zasilania, w który wyposażone może być GPU. Miałoby być zgodne z nowym standardem gniazda rozszerzeń PCI-Express 5.0, którego szczegółowa specyfikacja elektryczna objęta jest embargiem prasowym do przyszłego miesiąca.

Rzekoma specyfikacja nowej karty Nvidii, do której dotarł serwis, częściowo pokrywa się z wcześniejszymi przeciekami o modelu znanym nieoficjalnie jako „RTX 3090 Super”, wciąż jednak są to niepotwierdzone doniesienia.

Jeśli przypuszczenia okażą się trafne, prezentacji nowych kart oczekuje się podczas targów CES 2022 na początku przyszłego roku. Cena nie jest znana.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami